Ballina Aktualitet Lajme GJYKATA PENALE VAZHDON GJYKIMIN PËR LËNDËN “TITANIK 3”

GJYKATA PENALE VAZHDON GJYKIMIN PËR LËNDËN “TITANIK 3”

Gjykatën Penale në Shkup duhet të vazhdojë gjykimi për lëndët “Titanik 3” në të cilën të akuzuar janë deputeti i BDI-së Ejup Alimi dhe Ismet Guri. Të akuzuarit dyshohen se si anëtarë të Komisionit Komunal Zgjedhor në Çair në zgjedhjet lokale të vitit 2013 kanë shkatërruar material zgjedhor.

Gjatë seances paraprake të akuzuarit thanë se nuk ndjehen fajtorë ndërsa seanca e fundit u shty sepse deputetit Ejup Alimi, duhej të ishte prezent në seancë kuvendore.

Artikulli paraprakDalin detaje të reja për hetimin e ndërhyrjes ruse në zgjedhjet e ShBA-ve
Artikulli tjetërKryeministri italian do takohet me Trump në Shtëpinë e Bardhë me 30 korrik