Ballina Argëtim Jetë & Stil ‘Hello Kitty’ treni më i ri në Japoni

‘Hello Kitty’ treni më i ri në Japoni

Një tren ndryshe nga ato që jemi mësuar të shohim do të nisë udhëtimin tre mujor mes qyteteve perëndimore japoneze të Osakës dhe Fukuoka në Japoni.

Kjo gjë u zbulua nga firma hekurudhore e Japonisë Perëndimore, e cila shpreson se përdorimi i një eksporti të njohur vendor do të nxisë turizmin.

Një tren i bardhë me kukullën Hello Kitty do të jetë një risi dhe një çlodhje për udhëtarët.

Në përputhje me synimin e firmës për të tërhequr turistët, karroca e parë nuk do të ketë vende, por do t’u ofrojë udhëtarëve mundësinë për të blerë mallra dhe ushqime rajonale nga Japonia perëndimore.

Hello Kitty u krijua nga Yuko Shimizu në vitin 1974 dhe që atëherë është përhapur në mbarë botën.

Ajo mund të gjendet në çdo gjë, nga zinxhirët kryesorë deri te vaji motorik, aeroplanëve deri tek letrat higjienike dhe tani investimi vlerësohet të jetë me vlerë miliarda dollarë./atsh/

Artikulli paraprakDr. Sebi – njeriu i cili në mënyrë natyrore ka shëruar edhe sëmundjet më të rënda
Artikulli tjetërNjë femër nga Podujeva qëllon vetën me armë