Ballina Aktualitet Lajme IVANOV NUK E NËNSHKRUAN MARRËVESHJEN PËR ÇËSHTJEN E EMRIT

IVANOV NUK E NËNSHKRUAN MARRËVESHJEN PËR ÇËSHTJEN E EMRIT

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot ka njoftuar se nuk do ta nënshkruaj marrëveshjen për Çështjen e Emrit, ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë.

Ivanov në rrjetin social “Facebook” ka bërë publik këtë vendim, si dhe ka treguar arsyet për mos nënshkrimin e dekretit të marrëveshjes për Çështjen e Emrit./tv21/

Artikulli paraprakZAEV: DUHET TË JEMI BASHKË PËR ANËTARËSIM NË NATO DHE BE
Artikulli tjetërDIMITROV: E RËNDËSISHME ËSHTË QË VENDIMI POLITIK TË MERRET KËTË JAVË