Ballina Aktualitet Lajme DIMITROV: E RËNDËSISHME ËSHTË QË VENDIMI POLITIK TË MERRET KËTË JAVË

DIMITROV: E RËNDËSISHME ËSHTË QË VENDIMI POLITIK TË MERRET KËTË JAVË

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov deklaroi

“Neve na duhet që liderët të rikthehen përsëri, domethënë duhet të ulen të enjten dhe të premten, të pranojnë rekomandimet e Komisioni Evropian dhe të vendosin që Maqedonia të fillojë bisedimet për anëtarësim. Si do të ndodhë kjo, dhe kur do të ndodhë, duhet të jetë lëndë për kompromis. Për ne është shumë e rëndësishme, që ai vendim politik të merret të këtë javë për të mos pasur nevojë që të jemi temë për këtë situatë në një Këshill Evropian tjetër” shprehu Dimitrov

Artikulli paraprakIVANOV NUK E NËNSHKRUAN MARRËVESHJEN PËR ÇËSHTJEN E EMRIT
Artikulli tjetër11 filmat kur aktorët janë lënduar vërtetë!