Ballina Aktualitet Lajme MARRËVESHJA PËR EMRIN, MERKEL I SHKRUAN ZAEVIT

MARRËVESHJA PËR EMRIN, MERKEL I SHKRUAN ZAEVIT

Kryeministri Zoran Zaev ka pranuar letër urimi nga kancelarja gjermane Angela Merkel ku ajo shpreh gëzimin e saj për arritjen e marrëveshjes rreth kontestit mes Maqedonisë dhe Greqisë.

“Kjo marrëveshje e hap rrugën për marrëveshje historike dhe juve dhe qeverisë së juaj përzemërsisht ju uroj për këtë sukses. Gjermania me interes të madh do ta ndjek realizimin e kësaj marrëveshje dhe fuqishëm do ta mbështes”, thuhet në letrën e Merkelit dërguar Zaevit.

Artikulli paraprak27 prilli, Gjykata Themelore: Aktakuza pranohet në terësi
Artikulli tjetërNgjarje e tmerrshme, e mori nga dasma vajzën e vogël dhe…