Ballina Aktualitet Lajme Më quani si të doni. Ja kë besoj unë

Më quani si të doni. Ja kë besoj unë

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha thotë se nuk beson në historinë e së kaluarës, njofton agjencia e lajmeve INA.

Nuk besoj, sepse isha njëri ndër shumë ata të cilët e ndryshuan historinë e sodit dhe po shohim se se në ditët e sotme historia të cilën e krijoi UCK-ja po shtrembërohet.

Të njëjtit shtrembërues të historisë së sotme po mundohen të na bindin në historinë e shtrembëruar të se djeshmes.

Shqiptaria e shtremberuesve të e historisë nuk është Shqiptari, e njëjta që besoj dhe e dua unë dhe shum shqiptar
Nëse shqiptaria është që të luftosh armikun për ta debuar nga pushteti që të vijnë hajnat në pushtet, atëherë në këtë grupacion të shqiptarisë
Unë nuk do jem.

Unë besoj tek Zoti im Krijues i Gjithsisë (ALLAHU) dhe tek miqtë e dashamirët e mij Shqiptarë të vërtetë

Me quani si të doni ju te cilet vjedhni, tradhëtoni dhe shtrëmbëroni historinë” është shprehur komandant Hoxha. (INA)

Artikulli paraprakDanaj operohet me sukses në zemër. Faliminderon Lazim Destanin
Artikulli tjetërSela dhe Thaçi munguan sot