Ballina Aktualitet Lajme MIRATOHET PROPOZIM LIGJI PËR MARRËVESHJEN E EMRIT

MIRATOHET PROPOZIM LIGJI PËR MARRËVESHJEN E EMRIT

Gjithsej votuan 109 deputet, “pro” marrëveshjes votuan 69 dhe 40 ishin “kundër” për marrëveshjen e emrit të ri të Maqedonisë.

Votimi i kësaj marrëveshje u përcoll me brohoritje nga ana e deputetëve të VMRO-DPMNE-së, të cilët kanë qenë kundër marrëveshjes me Greqinë.

Artikulli paraprakStresi si virus ngjitës, çfarë rrezikoni nëse merrni përsipër t’i zgjidhni problemet e të tjerëve
Artikulli tjetër“Target-Fortresa”, Jankulloska do të gjykohet veçmas