Ballina Aktualitet Lajme Moti kryesisht i kthjellët, vranësira të shtuara në orët e pasdites

Moti kryesisht i kthjellët, vranësira të shtuara në orët e pasdites

Moti sot në vend do të jetë me diell kurse në orët e pasdites, në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit, do të ketë vranësira mesatare dhe reshje lokale të shiut.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 16 gradë ndërsa ajo ditore prej 27 deri 32 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 14 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 31 gradë Celsius.

Artikulli paraprakShkup – Prishtinë, ja kur pritet të mbahet mbledhja e dy qeverive, temat e bisedimeve
Artikulli tjetërEmri, Kathimerini: Në tavolinë “Maqedonia e Veriut”