Ballina Argëtim Showbiz Presidenti i Qipros nderon Eleni Foureiran, këngëtarja: Krenare që ju përfaqësova

Presidenti i Qipros nderon Eleni Foureiran, këngëtarja: Krenare që ju përfaqësova

Këngëtarja me origjinë nga Fieri, Eleni Foureira është nderuar nga Qipro.

Presidenti i Republikës së Qipros, Nicos Anastasiades, ka pritur në takim artisten të cilën e ka dekoruar me “Çmim Mirënjohje”.

Në rrjetin social Instagram ajo poston këtë moment dhe shkruan:

“E nderuar nga vlerësimi që mu bë nga presidenti Nicos Anastasiades. Jam krenare që përfaqësova Qipron në Eurovizion

Këngëtarja me origjinë shqiptare rrembeu zemrat e publikut europian me performancën e saj në Eurovizion me këngën “Fuego”.

Artikulli paraprakG7, 100 miliardë dollarë në vit për mbështetjen e lëndëve djegëse fosile
Artikulli tjetërPlazhi i Tales, zona e panjohur dhe e pashfrytëzuar gati për pushuesit (VIDEO)