Ballina Aktualitet Kosovë Prizreni shpërthen në festë pas fitores së Erdogan (VIDEO)

Prizreni shpërthen në festë pas fitores së Erdogan (VIDEO)

Presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale, të mbajtura gjatë ditës së sotme.

Në Prizren, shumë qytetarë kanë nisur të festojnë.

Ata po brohoritin emrin e Erdoganit, dhe po valëvitin flamuj të Turqisë.

Erdogan po prin me 52.79 për qind të votave, pas numërimit të 98.68 për qind të votave.

“Populli turk më ka mandatuar mua si president, sipas rezultateve jozyrtare”, ka deklaruar Erdogan.