Ballina Argëtim Kuriozitete Shoferi humb ndjenjat në timon, pasagjeri hero shpeton 30 pasagjerë (VIDEO)

Shoferi humb ndjenjat në timon, pasagjeri hero shpeton 30 pasagjerë (VIDEO)

Ky është moment dramatik kur dy pasagjerë trima shpëtojnë jetën e më shumë se 30 personave në bord pasi shoferi humbi ndjenjat në timon, gjatë një udhëtimi të gjatë në lindje të Kinës.

45 vjeçari Xi Shangpan ishte një prej dy pasagjerëve që vuri re se autobusi po dilte nga rruga dhe vrapoi në kabinën e shoferit.

Ai vrapoi të ulej në timon dhe ta ndalonte përpara se një aksident tragjik të ndodhte.

Fatmirësisht të gjithë arritën të shpëtonin edhe shoferi arriti të shpëtojë.

Artikulli paraprakPrizreni shpërthen në festë pas fitores së Erdogan (VIDEO)
Artikulli tjetër25 të plagosur në Gjermani pas një shpërthimi në një ndërtesë