Ballina Aktualitet Lajme Sezoni turistik/ Ngrihet në Vlorë Taske Force, do të monitorojë situatën

Sezoni turistik/ Ngrihet në Vlorë Taske Force, do të monitorojë situatën

Sezoni turistik në Vlorë do të monitorohet për herë të parë nga një Taske Force. Kjo u vendos gjatë një takimi midis 13 institucioneve që do të marrin përgjegjësitë përkatëse. Zv/drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Xhovalin Loka tha se prioritetet në sezonin turistik do të jetë mbrojtja e jetës së pushuesit.

Duke iu referuar ngjarjeve të rënda viteve të kaluara, Loka tha që për mjetet e ujit do kenë një vend të posaçëm dhe do të jenë të gjitha nën vëzhgimin e policisë. Në këtë takim u fol edhe për ndotjen akustike nga lokalet e natës si dhe për ndotjen në plazh. Për të gjitha çfarë u diskutua është hartuar një plan masash me detyrat për çdo institucion shtetëror. /abcnews.al

Artikulli paraprakKy burrë fle me 4 femra të ndryshme çdo ditë (FOTO+VIDEO)
Artikulli tjetërHarrojini ilaçet! Ja çfarë duhet të hani për ti dhënë fund dhimbjeve në stomak