Ballina Aktualitet Lajme Sipas Kushtetutës Ivanov është i detyruar ta nënshkruajë marrëveshjen me Greqinë

Sipas Kushtetutës Ivanov është i detyruar ta nënshkruajë marrëveshjen me Greqinë

Është duke rrjedhur afati kushtetues prej shtatë ditësh ku presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov duhet ta nënshkruajë dekretin për shpalljen e ligjit për ratifikimin e marrëveshjes me Greqinë, marrëveshje që dje mori mbështetje prej 69 deputetëve dhe që e njëjta duhet të publikohet në “Gazetën Zyrtare” dhe të hyjë në fuqi.

Me nënshkrimin e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, ligji dje është dërguar për nënshkrim te presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov, shkruan Dojçe Vele.

Artikulli paraprakBasha: Gjermania ka vendosur që të mos hapen negociatat me Shqipërinë
Artikulli tjetërFRANCA KUNDËR HAPJES SË NEGOCIATAVE ME SHQIPËRINË