Ballina Aktualitet Lajme VMRO-DPMNE: ZAEV E KA FUTUR NË BORXH TË RI SHTETIN PËR 7.1...

VMRO-DPMNE: ZAEV E KA FUTUR NË BORXH TË RI SHTETIN PËR 7.1 MILIONË EURO

Nga partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE sot kanë reaguar duke thënë se karteli i Zoran Zaevit e ka futur në borxh të ri shtetin për 7.1 milionë euro si dhe duke e shitur shtetin Zaev nuk ka harruar që të ju lë qytetarëve edhe borxhe.

Gjithashtu nga VMRO-DPMNE kanë shtuar se në kohën që është duke qeverisur LSDM-ja, borxhi publik ka arritur mbi 5 miliardë euro, dhe borxhi shtetëror ka kaluar 4 miliardë.

@tetovanews