Ballina Aktualitet Lajme Stolenberg: 11 dhe 12 qershor, bisedime për afrimin e vendit në NATO

Stolenberg: 11 dhe 12 qershor, bisedime për afrimin e vendit në NATO

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se në samitin në Bruksel më 11 dhe 12 qershor mund të fillojnë bisedimet për afrimin e Maqedonisë në Aleancë.

“Mund të presim që në Smitin e NATO-s që dërgojmë ftesë deri tek Maqedonia për fillimin e bisedimeve për anëtarisim në NATO”, tha Stoltenberg.

Këtë deklarim Stoltenberg e bëri gjatë një konference shtypi pas takimit me kryeministrin belg, Charles Michel./am/

@tn.lajmelokale
@tetovanews