Ballina Argëtim Jetë & Stil VIDEO: Putin bëhet kuzhinier në Kinë

VIDEO: Putin bëhet kuzhinier në Kinë

Vladimir Putin është i njohur për aftësitë e tij të ndryshme, nga këndimi, hokej dhe artet marciale. Me sa duket, tani po shtohet edhe një aftësi në listë. Gjatë vizitës së tij në Kinë, presidenti gjithashtu tregoi se ka një aftësi për përgatitjen e kuzhinës.

Ai bashkë me presidentin kinez, Xi Jinping shijuan një vakt në Tianjin të premten pas udhëtuan me një tren me shpejtësi të lartë, duke udhëtuar për 120 km për gjysmë ore.

Përveç shijimit të ndeshjes miqësore midis skuadrave të hokejve të rinj të Rusisë dhe Kinës, udhëheqësi rus kishte mundësinë të përjetonte kulturën kineze me ndihmën e kuzhinierëve vendas.

Së pari, Putini përgatiti një kulaçe kineze (të quajtur jianbing) që iu paraqit. Pasi të dy shijuan pjatën, Putini u kaloi tek Goubuli (i njohur gjithashtu si ‘Go Believe’), një version lokal i pjatës kineze, baozi.

Simitet e avulluara janë mjaft të ngjashme me ato ruse, dhe mbase kjo është arsyeja se pse Putin u përpoq t’i bënte.

Artikulli paraprakLargim i Gjermanisë nga SHBA-ja? Lojë me zjarrin
Artikulli tjetërANALIZA: Zgjerimi i Ballkanit Perëndimor do të fuqizojë Europën