Ballina Aktualitet Lajme Zaev me apel deri te Ivanovi që të dekretoj ligjin për gjuhët

Zaev me apel deri te Ivanovi që të dekretoj ligjin për gjuhët

Kryeministri Zoran Zaev, sot edhe njëherë ka drejtuar apel deri tek presidenti Gjorge Ivanov që të firmos Ligjin për përdorimin e gjuhëve dhe me këtë t’i hap rrugë funksionimit të demokracisë në shoqëri.

“Ky veprim i Ivanovit përcjell mesazhin se presidenti mundet të vendos kur të dojë dhe cilindo Ligj të bllokoj përmes vetos. Kjo nuk është demokraci funksionale. Përgjegjësia është e madhe”, deklaroi Zaev.

@tn.lajmelokale
@tetovanews