Ballina Aktualitet Lajme Maqedoni: Një serb me firmë të posahapur, fitoi tender 35 milionë euro...

Maqedoni: Një serb me firmë të posahapur, fitoi tender 35 milionë euro nga Min. e Shëndetësisë

Ministria e shëndetësisë në Maqedoni, i ka ndarë tender prej 35 milionë euro një firme të regjistruar nga disa serb të rinj vetëm para 4 muajsh, shkruan Lider.mk, përcjell Fakte. Sipas informacionit të publikuar, bëhet fjalë për tenderin për furnizim të Institucioneve Publike Shëndetësore me aparate dhe me reagense për laboratoritë e gjakut.

Firma fituese është “ AHR LAB” pronar i së cilës është një 27 vjeçar me shtetësi serbe, Predrag Petriq nga Novi Sadi, ndërsa përfaqësues për Maqedoni është Aleksandar Jovanovski – Zhuti nga komuna e Gazi Babës./FAKTE.Net

Artikulli paraprak“Oferta e jashtëzakonshme” e Putin për Trump, Pompeo del kundër: Asnjë amerikan s’do dërgohet në Rusi
Artikulli tjetërNjë spiune ruse në vitin 2015-të ka hyrë në Maqedoni pa u evidentuar, pastaj ka shkuar në Greqi