Ballina Aktualitet Lajme MAQEDONIA PËRFSHIHET NGA MOTI I KEQ

MAQEDONIA PËRFSHIHET NGA MOTI I KEQ

Moti i keq i shoqëruar me erë, shi të rrëmbyeshëm kaploi rajonin e Dibrës, Ohrit dhe një pjesë të Shkupit gjatë ditës së sotme.

Në Dibër janë shkaktuar dëme në prodhimet bujqësore. Rrugët u mbushën me ujë, ndërsa në disa vende ai është futur edhe në hapësirat e shtëpive.

Ekipet e ndërmarrjes “Rrugët e Maqedonisë” rekomandojnë vozitje të kujdesshme sidomos në pjesën Dibër-Trnica, që është pjesë e aksit rrugor Dibër-Mavrovë.

Ndërsa nga Ministria e Bujqësisë dhe Ekonomisë së Ujërave thonë se dëmet do të vlerësohen gjatë ditëve në vazhdim.

Artikulli paraprakMICKOSKI: SHUMICA PARLAMENTARE PRANOI KËRKESAT E VMRO-SË, TANI BISEDOJMË PËR REFERENDUMIN
Artikulli tjetërSi ndikon gjumi në peshën tuaj?