Ballina Shëndeti Mos e lini stomakun bosh dhe qëndroni të shëndetshëm duke ngrënë këto...

Mos e lini stomakun bosh dhe qëndroni të shëndetshëm duke ngrënë këto ushqime

Në vitin 2013, nga një analizë e përbashkët e 15 dietave më të njohura nga Kolegji Amerikan i Kardiologjisë, Shoqatës së Zemrës dhe Shoqërisë së Obesitetit zbuloi se çfarë kanë të përbashkët të gjitha këto dieta, transmeton Klan Kosova.

Me sa duket, të gjithë këshillojnë të hanë shumë perime, duke shmangur sheqerin dhe duke ulur konsumin e ushqimit të përpunuar.

Megjithatë, një çështje e rëndësishme shpesh harrohet: fakti që disa ushqime, sado të shëndetshme, nuk duhet të hahen kurrë në stomak bosh.

1.Bananet

2.Jogurti

3.Bollguri

4.Perimet e gjelbra të papërpunuara

5.Domatet

6.Frutat argume

7.Pijet e ftohta

8.Dardha

Artikulli paraprakPublikohet fotografia e Samsung Galaxy Tab S4, mund të lansohet muajin e ardhshëm
Artikulli tjetërReal Madrid: Nuk kemi ofruar 310 milionë euro për Neymarin