Ballina Argëtim Jetë & Stil Në Haxh me biçikleta: Çiklistët nga Tetova i afrohen Mekës, arrijnë në...

Në Haxh me biçikleta: Çiklistët nga Tetova i afrohen Mekës, arrijnë në kufirin e Arabisë Saudite (VIDEO+FOTO)

Dy çiklistët nga Tetova, Amir Asllani dhe Senad Idrizi të cilët më 23 qershor janë nisur me biçikleta për në Haxh, kanë arritur në kufirin Al- Mudawara, Jordani – Arabi Saudite.

Ata për momentin janë duke pritur për të kaluar kufirin dhe të hyjnë në shtetin saudit.
Që nga 23 qershori, deri tani të dytë kanë përshkuar 2300 kilometra.

Deri tani ata nuk kanë hasur ndonjë vështirësi gjatë udhëtimit, dhe kanë qenë të mirëpritur në çdo vend që kanë kaluar.

Artikulli paraprakZaev: Kemi pranuar propozimin e VMRO-DPMNE-së për qeveri teknike
Artikulli tjetër(VIDEO) PËR 3 MUAJ 28 VIKTIMA NGA AKSIDENTET E TRAFIKUT, JA STATISTIKAT ZYRTARE