Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut, sidomos në pjesën lindore.

Do të fryjë nga era e dobët nga drejtimi jugperëndimor, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 24 në 34 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë e saj, moti do të jetë i ngjashëm, me temperaturë deri në 32 gradë.

Artikulli paraprak“Google” e pranon, email-et lexohen nga palë të treta
Artikulli tjetërNjihuni me fshatin shqiptar, ku është e ndaluar të flitet shqip