Ballina Aktualitet Lajme Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti në Maqedoni sot është me diell dhe relativisht i ngrohtë. Frynë erë e lehtë nga veriperëndimi. Temperatura do të jetë nga 25 në 36 gradë. Indeksi UV do të jetë 9.

Në Shkup do të ketë mot me diell. Temperatura do të arrijë në 34 gradë celsius.Nesër në fund të ditës ka kushte për shfaqjen lokale të shiut dhe stuhive. Nga e hëna, ka një periudhë kohësh të paqëndrueshme me shi dhe stuhi të rënda.