Ballina Argëtim Jetë & Stil Si të kujdeseni për mjekrën

Si të kujdeseni për mjekrën

Mjekra është një stil i famshëm këto ditë. Me kujdesin e duhur, mjekra mund të duket me të vërtetë bukur.
Për t’u kujdesur për mjekrën tuaj, lexoni dy këshillat e mëposhtme, përcjell KosovaPress.Mbani dietë të shëndetshme Rritja e qimeve ndodh kur merrni vitamina të mjaftueshme. Nuk keni nevojë që të hani ndonjë gjë të veçantë, vetëm sigurohuni që keni ekuilibër dhe po hani shëndetshëm. Peshku është i mrekullueshëm për rritjen e mjekrës. Bëni mjaftueshëm gjumë Studimet kanë sugjeruar që mungesa e gjumit mund të ngadalësojë rritjen e mjekrës. Nëse dëshironi mjekër të mirë, sigurohuni që jeni duke bërë gjumë aq sa keni nevojë. /KosovaPress/

Artikulli paraprakMerkeli vazhdon “luftën” për mbijetesën e koalicionit qeverisës
Artikulli tjetër“27 prilli, 8 personat e dënuar me kusht, kthehen në burg