Ballina Shëndeti Të mirat e shalqirit

Të mirat e shalqirit

Fruti që përmban rreth 93% ujë, shalqini, është një nga super frutat e verës.Gjithka falë përmbajtjes së lartë të potasit dhe ujit, por edhe përmbajtjes së vitaminës C. Gjithashtu shuan etjen dhe është edhe një anticelulit shumë i mirë. Shalqini përmban edhe një tjetër kripë minerale, si magnezi.

Me përmbajtjen e magnezit dhe potasit, ky fryt arrin të heqë lodhjen si pasojë e të nxehtit, por mund të përdoret edhe tek sportistët për çlirimin e muskujve.Shalqini përmban fosfor, hekur, zink dhe magnez, të cilat kanë veti shumë të mira antistresi.

Artikulli paraprakZyrtare: Sarri merr drejtimin e Chelseat
Artikulli tjetërKolona të gjata në Merdar, pritjet deri në katër orë (Foto)