Ballina Aktualitet Lajme VMRO-DPMNE: DËNIMI PËR NGJARJET E 27 PRILLIT ËSHTË VENDIM POLITIK

VMRO-DPMNE: DËNIMI PËR NGJARJET E 27 PRILLIT ËSHTË VENDIM POLITIK

Hristijan Mickoski, kryetari i VMRO-DPMNE-së ka njoftuar se do të propozojë që të përpunojnë ligj për amnisti të personave të dënuar për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë.

“Të mos flasim për rastet e pazgjidhura të vrasjeve në rrugët e Shkupit, terrorizimet që ndodhin, tentim vrasjet, zënkat me thikë dhe gjitha këto kualifikohen si “dhunë”, ndërsa tani kemi aktgjykim me 81 vite burg. Është e qartë që këtu kemi vendim politik”, tha Mickoski.

Artikulli paraprakKABINETI I PRESIDENTIT: IVANOV NUK DO TA MBËSHTETË MARRËVESHJEN ME GREQINË
Artikulli tjetërTETOVË, 379 AKSIDENTE PËR GJASHTË MUAJ, SHUMICA NGA VOZITJA ME SHPEJTËSI TË MADHE