Ballina Aktualitet Lajme ZAEV: JEMI AFËR ANËTARËSIMIT NË BE DHE NATO NDËRSA AMNISTIA PËR KRIMINELËT...

ZAEV: JEMI AFËR ANËTARËSIMIT NË BE DHE NATO NDËRSA AMNISTIA PËR KRIMINELËT POLITIK ËSHTË E PA MUNDUR

Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm me ministrin shtetëror përgjegjës për Evropë, Michael Roth, tha

“Jemi shumë afër deri tek realizimi i qëllimeve strategjike të Republikës së Maqedonisë, për anëtarësim në NATO dhe BE, dhe nuk do të lejojmë që procesin të na shkatërrojnë dhe nuk do të na vendosin në rrezik ultimatumet e papërgjegjshme. Do të jemi të vëmendshëm deri në fund që të arrijmë deri tek zgjidhja të cilët do të mundësojnë kushte për referendum ferr në interes të qytetarëve të vendit tone. Ligji është i njëjtë për të gjithë, amnistia për kriminalitet politik është e pa mundur dhe veçanërisht nuk do zmbrapsemi para të gjithë presioneve të qasemi nga qeverisja e drejtë”, përfundoi Zaev.

Artikulli paraprakKjo foto e fundit e Johnny Depp ka tmerruar të gjithë
Artikulli tjetërMësoni sinjalet e ëndrrave për shëndetin tuaj