Ballina Aktualitet Lajme Babai i Almir Aliut: Dua drejtësi, jo mëshirë

Babai i Almir Aliut: Dua drejtësi, jo mëshirë

Familja e Almir Aliut nga Kumanova ka mirëpritur vendimin e Gjykatës së Apelit për kthimin e lëndës në rigjykim.

Babai i Almirit, Sedat Aliu ka deklaruar për Alsat se nga Gjykata e Kumanovës nuk kërkon mëshirë por vetëm drejtësi për djalin e tyre.

Aliu është shprehur skeptik se Gjykata e Kumanovës mund të sjell vendim të drejtë duke potencuar se bëhet fjalë për trup të njëjtë gjykues dhe prokuroren e njëjtë.

Artikulli paraprakFëmijët shkodranë duke brohoritur për Jugosllavinë dhe Mareshalin Tito (FOTO)
Artikulli tjetërNuk keni nevojë për garazh, zbulohet sistemi mbulues për automjetet (FOTO)