Ballina Shëndeti Këshilla Ju ka rënë celulari në ujë? Bëni këtë veprim menjëherë që ta...

Ju ka rënë celulari në ujë? Bëni këtë veprim menjëherë që ta shpëtoni (VIDEO)

Shumë njerëz ballafaqohen me problemin e të rënit celulari në ujë, mirëpo shumë pak e dinë ‘procesin e shpëtimit’. Porsa tu bie celulari në ujë ju duhet ta merrni atë sa më shpejtë që është e mundur, ta thani me peshqir dhe i hiqni të gjitha pjesët.

Pastaj, jo me tharës të flokëve por me fshesë me korrent e thani celularin të tërin në çdo pjesë. Porsa ta përfundoni procesin me fshesë me korrent, futeni celularin në një qese të mbushur me oriz dhe lëreni aty për 3 ditë. Pas 3 dite, nxirreni nga aty dhe kthejuni normalitetit./a.meta

VIDEO

VIDEO Bonus:

Artikulli paraprakLigji për Marrëveshjen e Prespës shpallet në “Gazën Zyrtare” në Greqi
Artikulli tjetërStrakosha, “muri” i Lacios që po çmend Italinë me pritjet e tij