Ballina Aktualitet Lajme Prangoset tetovarja, kapet “me presh në dorë” në Shkup

Prangoset tetovarja, kapet “me presh në dorë” në Shkup

Sektori për Punë të Brendshme në Shkup ka ngritur kallëzim penal kundër 46-vjeçares me inicialet N.S. nga Tetova, për shkak të ekzistimit të dyshimeve se ka kryer veprën penale “ prodhim i paautorizuar dhe lëshim në përdorim të substancave të ndaluara”, e dënueshme sipas nenit 215 nga Kodi Penal i Republikës së Maqedonisë.

Me 24.01.2019 është kryer bastisje në shtëpinë ku ka qëndruar përkohësisht e paditura në Shkup, ku janë gjetur dhe konfiskuar substancë të ndaluar dhe mjete tjera ku ka pasur mbetje nga kjo substancë e ndaluar.

Lexo lajmin e plotë:

Artikulli paraprakVIDEO/ Përtokë të kapura nga flokët, zënka e pazakontë mes tri vajzave
Artikulli tjetërMos e humbisni: Lazim Zenuni pas protestës për Kodrën e Diellit (VIDEO)