Ballina Argëtim VIDEO/ Përtokë të kapura nga flokët, zënka e pazakontë mes tri vajzave

VIDEO/ Përtokë të kapura nga flokët, zënka e pazakontë mes tri vajzave

Një zënkë e pazakontë mes tri vajzave është regjistruar sekondë pas sekonde nga një person me kameran e një smartfoni.

Në video shihen 2 vajza, të cilat pasi debatojnë, nisin të qëllojnë njëra-tjetrën me grushte dhe shqelma derisa rrëzohen përtokë të kapura nga flokët. Zënkës i bashkohet edhe një vajzë e tretë.

Për t’i ndarë ndërhyn një burrë, e menjëherë më pas edhe një grua. Me vështirësi vajzat arrihet të ndahen. Ngajrja ka ndodhur në Zonguldak të Turqisë. Shkaqet e sakta të zënkës nuk dihen ende, por “Millyet” thotë se dyshimet janë që dashuria për të njëjtin djalë të jetë bërë shkak për ngatërresën.

Media turke thotë se vajzave u është afruar edhe një xhaxha, i cili qëndronte në këmbë me ndihmën e një bastuni, dhe i këshilloi të mos zihen./tvklan.al

Artikulli paraprakKëngëtarja shqiptare konfirmon spekulimet: E kam rrahur të dashurin
Artikulli tjetërPrangoset tetovarja, kapet “me presh në dorë” në Shkup