Ballina Aktualitet Maqedonia e Veriut Kjo është përditshmëria në fshatin Pallaticë (FOTO)

Kjo është përditshmëria në fshatin Pallaticë (FOTO)

Nga Neim Sejfuli

Kjo është përditshmeria e kohëve te fundit në fshatin Pallaticë per 3 javë rresht. Para çdo shtëpie mbeturina te derdhura nga qentë endacakë.

Nuk ësht faji i qenve, por i kompanis private që ka obligim ligjor dhe moral dhe të cilën ne banoret privatisht e paguajmë per kujdesjen e higjienes.

Kjo nuk eshte hera e pare.

Nuk mbeti shanc tjeter përpos t`i përveshemi punës e t`i pastrojme vet.

Ķështu që bëjmë apel publik deri tek kjo kompani që urgjentisht të merren masa dhe të bëjnë punën e vet pasi që çdo cep i rrugëve eshte i bllokuar nga papastërtia.

OSE DO TE MERRET LIGJI ME TA

Artikulli paraprakFACEBOOKU ME VEÇORI PËR PETICIONE
Artikulli tjetërÇfarë e bën Gjermaninë ndryshe nga Zvicra?