Ballina Aktualitet Lajme “Kompensimi s’i shëron plagët tona”. Rrëfehen sopotasit e dënnuar pa faj (VIDEO)

“Kompensimi s’i shëron plagët tona”. Rrëfehen sopotasit e dënnuar pa faj (VIDEO)

Kompenzimi i shtetit nuk na i mbulon dhimbjet dhe vuajtjet që kemi përjetuar këto 16 vite prej kur filloi procesi i montuar gjyqësor kundër nesh.

Kështu e fillojnë rrëfimin sopotasit që në vitin 2003 u arrestuan pa faj për humbjen e jetës së 2 ushtarëve të Natos, shkruan Gazeta Lajm.

Zenel Klaiqit i kishte vdekur nëna sa ishte në paraburgim dhe nuk mundi të merr pjesë në vorrim. Këtë moment thotë ai, nuk mund t’ia kompenzojë asgjë. Rrëfimi i plotë në videon më poshtë.

Artikulli paraprakE bëjnë “për pesë pare” për mjekrën, reagon Gold AG: Këmbët e mia janë më të pastra se …
Artikulli tjetërEksperimenti i tetovarëve “në Medinen ku nuk vlejnë ligjet e fizikës”! (VIDEO)