Ballina Top Lajm Merr flakë në ajër avioni shqiptar, piloti bën ulje të detyruar në...

Merr flakë në ajër avioni shqiptar, piloti bën ulje të detyruar në Slloveni

Një avion i linjës Stuttgart-Prishtinë ka marrë flakë në ajër, ndërkohë që është detyruar që të bëjë një ulje urgjente në Slloveni.

Aeoplani i linjës Stuttgart-Prishtinë që kishte brenda plot shtetas të Kosovës mori flakë gjatë fluturimit. Menjëherë sapo është pikasur defekti, piloti, një shqiptar i Kosovës, ka kryer ulje emergjente në Slloveni. Për pasojë ka mbetur i lënduar vetëm piloti, raporton Insajder.

Avioni i përket kompanisë ajrore Euroëings dhe se sipas informatave të paraqitura nga Aeroporti i Stuttgartit, avioni pritet të mbërrijë në Prishtinë rreth orës 16:40.

Artikulli paraprakBujar Osmani thotë se nëse mbahen zgjedhjet nesër, BDI i dyfyshon votat! Çka mendoni Ju? (Video)
Artikulli tjetër“Maqedonia e Veriut” trondit qeverinë Tsipras, dorëhiqet ministri i Mbrojtjes