Ballina Aktualitet Maqedonia e Veriut Ndërroi jetë Zenel Hidri nga Dollogozhda e Strugës

Ndërroi jetë Zenel Hidri nga Dollogozhda e Strugës

Ndërroi jetë Zenel Hidri nga Dollogozhda e Strugës, veprimtar dhe humanist, i cili të gjithë jetë e vetë veproi dhe frymoi shqip.
Plisi i bardhë që ai nuk e hoqi asnjëhera nga koka ishte simbol i shqiptarisë dhe i zemrës së tij të bardhë, shkruan Shpëtim Pollozhani.

Artikulli paraprakANALIZA: Amerika është trokë, ndaj s’mund të jetë më xhandari i botës
Artikulli tjetërKush qëndron pas lajmeve të rreme në Maqedoni?