Ballina Aktualitet Lajme Sela: Ende montohen raste kundër shqiptarëve, për maqedonasit s’vlejnë ligjet (VIDEO)

Sela: Ende montohen raste kundër shqiptarëve, për maqedonasit s’vlejnë ligjet (VIDEO)

Në një intervistë për Alsat M, kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela tha se zgjedhjet e reja parlamentare duhet të mbahen pasi pushteti ka dështuar në të gjitha fushat. Ai akuzoi pushtetin edhe për ikjen e ish kryeministrit Gruevski dhe njërit nga të dënuarit për tentim vrasjen e tij.

Artikulli paraprakQENI I SHARRIT – DELTARI ILIR, KURRË NUK MUND TË BËHET RACË SLLAVE, SERBE E RUSE
Artikulli tjetërLigji për përdorimin e gjuhëve, përplasjet e para mes LSDM dhe BDI