Ballina Aktualitet Lajme Shqiptarët në BE si SHQIPTAR! Kështu do të duket letërnjoftimi juaj i...

Shqiptarët në BE si SHQIPTAR! Kështu do të duket letërnjoftimi juaj i ri!

Qytetarët e RMV kanë të drejtë të lëvizin me letërnjoftim në shtetet fqinje.

Me inkuadrimin e RMV në BE do të lëvizin në mbarë Europën vetëm me letërnjoftim.

Me ndryshimet e reja në amendamentet kushtetuese që u fituan falë këmbënguljes së Lëvizjes BESA shqiptarët në letërnjoftim, përkrah shtetësisë e cila do të jetë e Maqedonisë, do ta kenë edhe kombësinë #SHQIPTAR dhe jo Maqedonc.

Kështu do të mund të lëvizin në mbarë Europën me idenditetin e vet si shqiptar.

Shkruan Adnan Azizi

Artikulli paraprakMe dhimbje të thellë pranova lajmin për vdekjen e mësuesit tim të parë, z. Nexhat Sadullai!
Artikulli tjetërCastro pritet të shpall kandidaturën për të sfiduar Trumpin në zgjedhjet e vitit 2020 (VIDEO+FOTO)