Ballina Aktualitet Maqedonia e Veriut Babai nga Hasanbegu kujton djalin e tij që vdiq në moshë të...

Babai nga Hasanbegu kujton djalin e tij që vdiq në moshë të re: Sot është ditëlindja jote e 19-të…

Ndarja nga jeta e Lulzim Idrizit në moshë të re vitin e kaluar, tronditi Hasanbegun, Shkupin e Kumanovën, prej nga ishte me prejardhje. Sot është ditëlindja e tij e 19-të, kurse babai i tij Isa Idrizi e ka vizituar varrin e tij dhe ka bë këtë dedikim prekës:

Sod ësht ditëlindja e 19, dikur të dhuroja dhurata,të uroja shëndet,por sod skishta çka të të dhuroj tjetër përveq lutjeve që Allahu të shpërblej me Xhennet e të bashkohemi përsëri në jetën e përjetshme djali im i dashur çdoher dot jesh në zemrat tona. Zemra e babit

Artikulli paraprakDOSSIER: Peripecitë e shtypit në Monarkinë e Zogut dhe kërkesat ndaj qeverisë për financim (Kush ishin gazetat më influente dhe autorët e famshëm të pamfleteve)
Artikulli tjetërNusja ia plas vajit sapo fillon prerjen e tortës, kupton se…(VIDEO)