Ballina Aktualitet Lajme “Ekziston mundësia njërës prej udhëtareve t’i amputohet këmba”

“Ekziston mundësia njërës prej udhëtareve t’i amputohet këmba”

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot përsëri ka vizituar personat e lënduar në aksidentin tragjik tek Llaskarca dhe ka deklaruar se sot do të bëhet intervenim kirurgjik të një vajzës së re e cila është hospitalizuar në KARIL.

Këmba e saj është lënduar rëndë dhe ndoshta do t’i amputohet.
“Po vendoset se si do të vazhdohet me trajtimin, këmba është e shtypur dhe ekziston mundësia që të amputohet. Këshill i mjekëve po vendos se çfarë do të bëhet”, tha ministri Filipçe.

Artikulli paraprak(VIDEO) Babai gjeti djalin 20 orë pas aksidentit
Artikulli tjetërNë pasaporta në kufi filloi të vendoset vula me emrin “Republika e Maqedonisë së Veriut”