Ballina Aktualitet Lajme Incident në Tetovë

Incident në Tetovë

Dje mbrëma (11 shkurt), rreth orës 22 e 50 minuta, përpara objektit hotelerik në rrugën “133” në Tetovë është prishur rendi dhe qetësia publike, me një zënkë fizike, në të cilën janë përfshirë pjesë 28-vjeçari M.E. dhe 42-vjeçari E.Z., të dy nga Tetova.

Pjesëmarrësve në këtë zënkë iu janë vënë prangat dhe janë ndaluar në stacionin policor të Tetovës, ku kanë nisur procedurat e mëtutjeshme dhe kundër tyre do të pasojnë edhe padi adekuate.

Artikulli paraprakTetovë, privohet nga liria 34-vjeçari nga fshati Poroj
Artikulli tjetërPrangoset 38-vjeçari Xh.H. nga Kërçova