Ballina Aktualitet Sociale Ky ish-ushtar i UÇK-së njihet nga e gjithë Kosova, tani ai po...

Ky ish-ushtar i UÇK-së njihet nga e gjithë Kosova, tani ai po kërkon ndihmë për vajzën e tij të sëmurë

Ish-ushtari i UÇK’së, Muhamet Kuka, që la Amerikën për t’iu bashkuar luftës për liri, ka vite që kërkon shërim për vajzën e tij.

Ai tash e dy ditë bredh oborreve të QKUK’së, nga ku kërkon shërim për vajzën e tij, Pranverën, por siç i kanë thënë mjekët, atë duhet kërkuar vetëm jashtë vendit.

Si i papunë që është prej 15 vjetësh, thotë se gjendet në hall të madh, ngase nuk mund t’i sigurojë mjetet për shërimin e vajzës.

Ai po kërkon ndihmë pasi që vajza e tij është shumë e sëmurë dhe terapitë të cilat i përdorë nuk po mundet me i përballu me një rrogë të veteranit prej 170 euro.

Për të gjithë ata që duan të i ndihmojnë atij, mund t’i shkruajnë në Facebook, Muhamet Kukaj.

Artikulli paraprakSot, Nexhmije Hoxha mbush 98 vjeç (VIDEO)
Artikulli tjetërMaqedonia vendos nëse duhet ta shpëtojë nënën e katër fëmijëve nga Dubai (Video)