Ballina Aktualitet Lajme Menduh Thaçi takoi Ambasadorin Timonie

Menduh Thaçi takoi Ambasadorin Timonie

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim Ambasadorin e Francës, Kristian Timonie.

Në takim u bisedua për çështjet aktuale politike, si dhe për ecurinë e reformave që vendi duhet ti përmbush drejt procesit integrues në BE.

Bashkëbiseduesit u pajtuan që duhet të jepet kontribut maksimal për procesin e reformave të mirëfillta sistemore që vendi sa më shpejtë të bëhet pjesë e familjes së madhe evropiane.

Shërbimi për Informim – PDSH

Artikulli paraprakKosova me dy boksierë në turneun ndërkombëtar të boksit në Hungari
Artikulli tjetërFitoi miliarda dollarë në lotari, nuk shkon të tërheqë paratë