Ballina Aktualitet Lajme Pas arrestimit flet ish kryeparlamentari Veljanovski, ja çka thotë (Video)

Pas arrestimit flet ish kryeparlamentari Veljanovski, ja çka thotë (Video)

Ish-kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend. Veljanoskit u largua duke u thirrur në imunitetin e deputetit.

“Secili deputet ka imunitet. Por jo, ju lutem, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vjet dhe tani unë qenkam organizator? Turp”, tha Veljanoski gjatë largimi të tij nga Gjykata.

Artikulli paraprakPartnerja e kryeministres serbe lind djalë
Artikulli tjetërTahiri: ​Millosheviq ka dhënë sinjale se nëse Kosova jep veriun, nuk do të ketë luftë