Ballina Aktualitet Lajme Sinani: Monolog i bukur i Ali Ahmetit, vetëm çiftelia i mungonte dhe...

Sinani: Monolog i bukur i Ali Ahmetit, vetëm çiftelia i mungonte dhe sofra me laknorë (VIDEO)

Lideri i BDI, Ali Ahmeti mbrëmë ishte i ftuar në TVM-2, përballë analistëve Emin Azemi, Ibrahim Mehmedi dhe Albert Musliu.

Analisti Arsim Sinani e komenton debatin e mbrëmshëm të Ali Ahmetit dhe analistëve në emisionin e RTVM “ARGUMENTI”:

Monolog i bukur i Ali Ahmetit vetëm çiftelia i mungonte dhe sofra me laknur. Besoj e qartë, i lodhur, i rraskapitur nga vetëkënaqësia, jashtë orbitës politike. Hipokrizia më e madhe, flet për misionin e ri të BDI-së. Me rëndësi ne hyjmë në NATO dhe BE, çfarê logjike, as vetë nuk i beson vetvetes. Shqiptarët lipset ta pensionojnë është i lodhur, ska ide e dogji kartën e nacionalizmit tash i është kthyer multikulturalizmit. Bravo Ali je i madh, je hero i Maqedonisë Veriore, shkruan analisti Arsim Sinani.

Artikulli paraprakRama vizitë zyrtare në Arabinë Saudite (VIDEO)
Artikulli tjetërStoltenberg mirëpret Maqedoninë e Veriut në NATO, nënshkruhet protokolli i anëtarësimit (VIDEO)