Ballina Aktualitet Lajme Vazhdon strukturimi i Aleancës në Diasporë, formohet nëndega në Bazel të Zvicrës...

Vazhdon strukturimi i Aleancës në Diasporë, formohet nëndega në Bazel të Zvicrës (FOTO)

Aleanca për Shqiptarët është një subjekt politik në Maqedoninë Veriore që ka strukturat e saja në Diasporë, duke filluar nga Europa, Skandinavia e deri në Amerikë.

Në vazhdën e strukturimit të sajë sot në Bazel të Zvicrës është formuar nëndega e Aleancës për Bazeland.

Në një atmosferë vëllazërore mërgimtarët nga gjitha viset e origjinës sot në Bazel kan zgjedhur strukturat udhëheqse të nëndegës dhe antarët e kryesisë së nëndegës.

Në vazhdim lista e të zgjedhurve sipas pozicionit:
Ylber Sejdini – Kryetarë (Gostivar)
Qemran Sherifi – Nënkryetarë (Likovë)
Muhamed Sherifi – Sekretarë (Likovë)

Murat Tika – anëtarë (Kërçovë)
Safet Fejza anëtarë (Kërçovë)
Zeqirja Jusufi – anëtarë (Dollnen)
Rrafman Bajrami – anëtarë (Kërçovë)

Alivebi Kodra – anëtarë (Gostivar)
Sherif Zulfija – anëtarë (Tetovë)
Abdil Mustafi – anëtarë (Tetovë)
Zylfi Kovaçi – anëtarë (Shkup)

Këto janë emrat e nëndegës së Baselit

Artikulli paraprak72-vjeçarja nga Shkupi paraqet në polici ish të dashurin
Artikulli tjetërLëvizja BESA: Qytetarët po ikin, Qeveria punëson familjaret e funksionerëve të saj