Ballina Aktualitet Kosovë Gërlicë, banorët ankohen për deponinë ilegale (VIDEO)

Gërlicë, banorët ankohen për deponinë ilegale (VIDEO)

Banorët e Gërlicës së Ferizajt po ankohen për një deponi ilegale të mbeturinave. Fajin ata e hedhin tek qytetarët e papërgjegjshëm dhe komuna.

Zyrtarët e kësaj të fundit premtojnë se do të intervenojnë prapë për largimin e bërllokut, edhe pse thonë se këtë e kishin bërë edhe më herët.

Kronikë e zgjeruar nga Arbreshë Uka.

 

Artikulli paraprakSi arriti Kylie të ndërtojë ‘perandorinë’ e saj qindra milionë dollarëshe
Artikulli tjetërAzizin dikur e quanin Azize, njihuni me “fshatin e mallkuar” në Turqi, ku jetojnë meshkuj pa …