Ballina Kronika Në një aksident trafiku në Veles tragjikisht e humb jetën 30 vjeçari...

Në një aksident trafiku në Veles tragjikisht e humb jetën 30 vjeçari nga Shkupi

Me 17.03.2019 në ora 16.00 në autostradën Gradsko-Veles, në afërsi të vendit të quajtur “Usek”, ka ndodhur një aksident trafiku midis furgonit “Mercedes Sprinter” me targa nacionale nga Zvicra, e drejtuar nga Z.D.(74) nga fshati Pretor, Resnje, ( me qëndrim të përkohshëm në Zvicërr) dhe motoçikletës “BMV”, e drejtuar nga A.D.(30) nga Shkupi, transmeton Almakos.

Nga lëndimet e fituara në vendngjarje vdes shoferi i motoçikletës. Është kryer kontroll nga ana e Prokurorit Publik dhe ekipit të SPB Veles.

Artikulli paraprakPanairi i librave antikë, ku një kopje e Maos kushton 1,5 milionë dollarë
Artikulli tjetër​Zaev: Nëse Pendarovski humb nga Siljanovska, do të shpall zgjedhje të reja