Ballina Kronika Policia e Tetovës ndalon edhe pesë “kërcimtare” në Zhelinë

Policia e Tetovës ndalon edhe pesë “kërcimtare” në Zhelinë

Mbrëmë, nga ora 23 deri ora 03, nga ana e pjestarëve të policisë nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë, është realizuar bastisje në objektin hotelierik me lokacion në fshatin Zhelinë, pronë e personit J.F. (41) nga fshati Zhelinë, raporton policia e Tetovës.

Në obejektin hotelerik janë ndaluar 5 femra, nga të cilat 2 kanë qenë shtetase të Maqedonisë, 2 shtetase të Shqipërisë dhe 1 shtetase e Kosovës, të cilat kanë punuar si këngëtare dhe kërcimtare,

Të njëjtat së bashku më pronarin e lokalit, janë mbajtur në Stacion policorë për procedurë të mëtutjeshme, thonë nga policia.

Artikulli paraprakLIVE/ Trazira në Serbi, protestuesit uzurpojnë objektin e televizionit publik serb (VIDEO)
Artikulli tjetërSot iu jepet lamtumira e fundit tre të rinjve që humbën jetën në Duhël