Ballina Kronika Vdes 40-vjecarja e shpërfytyruar, kreu mbi 100 operacione

Vdes 40-vjecarja e shpërfytyruar, kreu mbi 100 operacione

Ndërron jetë në moshën 40-vjeçare, Jacqui Saburido nga Teksas SHBA. Ajo u bë e njohur për shkak të një aksidenti të rëndë që pësoi 20 vjet më parë.

Në atë kohë Jacqui ishte vetëm 20 vjeçe dhe ushpërfytyrua komplet nga aksidenti i rëndë. Makina në të cilën udhëtonte e reja së bashku me katër miqtë e saj u përplas me një makinë tjetër shoferi i së cilës ishte një 18-vjecar në gjendje të dehur.

Mjeti mori flakë dhe 2 prej të rinjve ndërruan jetë menjëherë pas aksidentit. Jacqui shpëtoi për mrekulli po pësoi djegie në 60% të turpit.

Fytyra e saj e shpërfytyuar nga djegia u bë simbol i fushatës së Departamentit të Transportit të Teksasit kundër drejtimit të mjetit në gjendje të dehur. Në këto 20 vjet 40-vjeçarja ka kryer rreth 100 operacione plastike dhe rreth 5 milionë dollar.