Ballina Aktualitet Xharra – Brovinës: Je kallxu budallicë, e ke dh** punën

Xharra – Brovinës: Je kallxu budallicë, e ke dh** punën

Gazetarja Jeta Xharra, në një publikim në rrjetin social “Facebook” ka kritikuar deputetën e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina, për publikimin e një fotografie, në të cilën pretendohej se ishte një grua nga Kosova që po dhu*nohej nga ushtarët serbë gjatë kohës së luftës – raporton Periskopi.

Xharra ka shkruar se nuk do të hesht as ndaj këtij rasti në të cilin është i përfshirë një grua, meqë nuk po hesht as kur gratë po na zbardhin fytyrën me sukseset e tyre.

Xharra e ka quajtur ‘budallicë’ deputeten Brovina.

Publikimi i plotë i Xharrës në Facebook:

Ok – s’po du me shujt, se kur gratë po na zbardhin ftyrën shumë po krenohna, zemra mal po më bohët e tash kur po na e merr ftyrën një gru, duhet me fol edhe tash! Duhet me fol edhe kur gratë rrejnë, mash*trojnë edhe e dhijnë punën! Flora Brovina e ki dhi, të lutem jep dorëheqje se na ki marrë ftyrën në krejt botën, jo veç PDK-së tande! Jep dorëheqje në baza morale se vetëm qështu diqysh pshtojmë me ftyrë – s’po më intereson kush të ka shti me qit atë foto, ti ki boll vjet mos me hangër grepin! Sidoqoftë, ke kallxu që je budallicë e sendin ma të mençëm që mundesh me bo tash o me dhanë dorëheqje!

Drita Hajdari, gjasat që jep Flora Brovina dorëheqje janë të vogla. Nëse ti je profesionale, duhesh me i çel asaj rast për raportim të rrejshëm. Raportimi i rrejshëm o vepër pen*ale!

Artikulli paraprakTakimi Zaev – Cërvenkovski në Qeveri, ja çfarë kanë biseduar
Artikulli tjetërAziri: ‘Fshesa’ është rezultat i korrupsionit, intrigave dhe dështimit të institucioneve!